| G28AEjdvjRaendnPrT a întrebat:

Salut, sunt in clasa a 10-a si as vrea sa stiu daca ma mai pot transfera la o alta scoala pe alt profil, eu sunt pe profil mecanica, si vreau la filologie. Ma mai pot transfera, cand e termenul limita pentru depunerea dosarului de transfer si in ce consta? FUNDA, VOTURI, PLEASE!

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Te duci la liceul unde vrei sa te transferi si intrebi daca mai au locuri libere, apoi te duci la liceul in care esti acum la secretariat si ceri sa te ajute cu dosarul...dar cred ca trebuie sa dai niste diferente ca sa intrii de la mecanica la filologie.

| maria6 a răspuns:

Diferentele sunt, in general, in august sau la inceputul lui septembrie. Pentru filologie, vei da la limba latina sigur. S-ar putea sa mai fie si la alte discipline. Intereseaza-te la secretariatul liceului unde vrei sa te transferi.Trebuie sa ai media anuala cel putin egala cu a ultimului din clasa unde vrei sa ajungi.
Bafta!

| Nicoleta_Claudia_1994 a răspuns:

Trebuie sa iti iei de la fost scoala dosarul si il vei duce la ce profil doresti,,,, vei da diferente la latina franceza( dar depinde de materiile care le ai facut tu)