| DenyLoly a întrebat:

Sunt in clasa a 7 a si as vrea sa ma transfer in clasa a 8 a la liceul de arta sectia desen.Ce media ar trebui sa am sa intru si ce probe trebuie sa dau?

Răspuns Câştigător
| BubblesDoubleS a răspuns:

Normal trebuie' sa ai media de trecere adica 5.
Eu sunt la liceu de arta si am dat proba de intrare asa:
Proba I : Desen artistic in creion mi-a pus in fata un vas din lut o rosie si un cub. indiferent ce e de desenat invata sa masori cu creionul.
Proba II: Compozitie in culouare minim 7 personaje si un cub, folosind culorile primare. Aici iti trebuie imaginatie.Da-mi mesaj pe privat daca mai vrei detalii.

2 răspunsuri:
| dana90 a răspuns:

Trebuie sa suni acol ei o sa iti zica tot