| Selysium98 a întrebat:

Sunt nehotarat in privinta alegerii facultatii, nu stiu ce facultate/profil ar fi de viitor. Sunt la m1 a XII-a,nu prea ma descurc la fizica iar pe partea de informatica nu prea facem serios la liceu si doar C++,dar la matematica ma descurc bine.M-am orientat intre ASE informatica/cibernetica economica sau Politehnica (stiinte aplicate, Ingineria si Managementul Sistemelor Tehnologice ). Care dintre ele ar fi de viitor ca si profil ca dupa terminarea facultatii sa-mi gasesc un job stabil? Iar la ASE la cele 2 profile la informatica nu stiu daca o sa ma ia de la 0 acolo si la politehnica din ce am vazut chiar daca dau admitere la matematica ( amandoua examene) fac si fizica in timpul facultatii si nu prea ma descurc. Ce imi recomandati? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Nimeni nu iti poate recomanda nimic fiindca in conditiile tale de om ''nevoit'' si ''nehotarat'' s-ar putea sa te influenteze. Cred ca poti da admiterea la toate si sa vezi unde intri, de ce nu, si cu o bursa de studiu la fara taxa. Mai apoi gandeste-te la cum te-ai vedea in viitor lucrand ca functionar intr-un anumit domeniu si intoarce-te la realitate, uita-te la tine si intreaba-te '' pot''? Ia incearca! Vei vedea si tu ce va fi! Vei fi surprins, ca si noi toti! funda? succes!