| Abelutzu a întrebat:

Sunt pe Clasa a 8-a si eu vreau sa merg la mate-info intenstiv info doar ca mama zice sa merg la intenstiv engleza ca imi gasesc mai usor un loc de munca si un loc la facultate. Este adevarat sau diferenta e doar de orar?

Multumesc.

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Nu este deloc adevărat. Locul la facultate e bazat pe admitere și pe bac iar tu dacă vrei să faci matematică și informatică mi-e greu de crezut că o să dai admitere sau bac la engleză. Eu îți recomand să faci informatica căci înveți mai multe. Engleza o poți învăța oricum, oriunde iar la locul de muncă o să trebuiască doar să poți comunica, să te înțelegi cu ăia, nimeni nu o să aibă pretenția să știi la perfecție limba engleză cu toată duzina aia de timpuri pe care nici englezii sau americanii nativi nu obișnuiesc să le folosească pe toate.