| BoghY30888 a întrebat:

Salut, sunt sportiv, iar de exemplu daca la examenul de clasa a 8-a, iau 6 si 3 adica media 4, pentru la sportivi am vazut ca media se calculeaza astfel : media 5-8 plus media examen impartit la 2, rezultatul se aduna cu 3 ori nota obtinuta la proba sportiva impartit la 4, mie cu 4 in examen as intra la LPS(Liceul cu Program Sportiv) cu nota 9 fix, deci intrebarea este. Ce se poate intampla daca o sa am media din examen sub 5? Am mai citit, ca nu se poate intampla nimic doar se scade nota de intrare la liceu, si am mai citit ca se poate sa ma puna pe o lista de asteptare si apoi as putea sa intru la liceele care au mai ramas. Deci pana la urma ce se poate intampla? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| LG_3455 a răspuns:

Poti sa fii pus in asteptare doar in conditiile in care ai ramas corijent in clasa a8a si nu ai dat examenul.Iar cu notele 6 si 3 iti iese media 4.5 nu 4 happy Multa bafta

1 răspuns:
| BoghY30888 explică:

Aha, nu sunt corijent, iar notele le-am zis asa in mare tongue oricum multumesc ca m-ai lamurit big grin