| Giani2012 a întrebat:

Salut sunt ultimul an la liceu si am ramas corigent la matematica si dau acu in cateva zile corigenta... + de asta am ramas corigent si la un modul AC fara motiv am fost pana s-a incheiat anul scolar m-a ascultat m-a pus sa fac referate la final mi-a zis ca am trecut si mi-am vazut de drum dar acu cand m-am dus la scoala sa vad pe ce data sunt corigentele am aflat ca sunt de fapt la 2 materii nu la 1... ce-as putea rezolva cu acea materie la care sunt corigent pe nedrept si ce stiti de astia care sunt in ultimul an si dau bacu trec la corigenta? astept raspunsuri cat mai multe dau funda la cel mai bun raspuns

1 răspuns:
| Gabitech a răspuns:

Nu ai ce sa mai faci. trebuie sa dai corigenta, daca nu s-au schimbat regulile scolii, pentru ca am terminat de ceva timp...din cate stiu la 3 peste materii de corigenta = repetent/ nu mai ai drept la examene si asa mai departe. Cat despre corigenta pe nedrept, nu prea pot sa demonstrezi in nici un fel treaba cu referate si nu ai cui, decat sa dai corigenta dupa care sa rupi gura profesorului/profesoarei, pentru treaba asta happy ori sa te duci inainte cu un buchet de flori cu cadou ceva..corigenta tot cu ea o dai..asa ca, intelegi tu