| Andreic776 a întrebat:

Pot sa ma trasfer la alt liceu daca sunt corigent la o materie dar trec corigenta

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de directorul liceului si de comisia de profesori care verifica dosarul, notele si mediiile tale de la scoal de unde vii, ca ei decid daca vor sa primeasca un copil slab la invataura, sau unul cu probleme de comportament.

| Andreic776 explică (pentru Violleta2022):

Eu media pe clasa a 9 a o sa o am peste 9, 20 doar ca am o problema la o materie si raman corigent

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreic776):

Atunci nu ai nici o sansa sa te poti transfera, fiind deja impotriva legii si inacceptabil sa se primeasca copii cu corijente.

| Andreic776 explică (pentru Violleta2022):

Am auzit peste tot ca poti sa te transferi daca treci corigenta, ca ai toate mediile incheiate, nu cred ca este vreo lege care zice ca nu poti sa te tranferi, atata timp cat ai toate mediile incheiate

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreic776):

Am mai explicat!
Trebuie sa intrunesti toate conditiile legale dar si sa ai aprobat transferul de Directorul liceului si Comisia de Profesori, fiindca ei sunt ultimii care iti pot refuza transferul.

Ce crezi tu, sau ce auzi de la copilasii care-si dau cu parerea in necunsotinta legii, NU are nici o importanta, dar LEGEA exista si se aplica intotdeauna. Uite aici:

https://lege5.ro/......regulament

| NumănumescBrBr a răspuns:

DA, poți să te transferi la alt liceu chiar dacă ai fost corigent la o materie, dar ai trecut corigența.

Dar, poate exista un anumit număr de locuri disponibile pentru transferul elevilor, iar prioritatea poate fi acordată elevilor fără probleme academice sau comportamentale.

Înainte de a lua decizia de a te transfera la un alt liceu, să te asiguri că transferul nu va afecta planurile tale de învățare sau cariera ta viitoare.

| Andreic776 explică (pentru NumănumescBrBr):

Mersi, deci nu este nicio problema daca raman coringent dau iau corigenta, pot sa ma transfer, nu este nici o regula care zice ca nu poti

| NumănumescBrBr a răspuns:

DA, poți să te transferi la alt liceu chiar dacă ai fost corigent la o materie, dar ai trecut corigența.

Dar, poate exista un anumit număr de locuri disponibile pentru transferul elevilor, iar prioritatea poate fi acordată elevilor fără probleme academice sau comportamentale.

Înainte de a lua decizia de a te transfera la un alt liceu, să te asiguri că transferul nu va afecta planurile tale de învățare sau cariera ta viitoare. SUCCES