| Dragos00098 a întrebat:

Am 15 ani, sunt in clasa a IX-a pe profilul mate-info. In aceasta iarna ma voi muta pe filologie, pentru ca am realizat ca romana, engleza si istorie sunt mult mai frumoase ca matematica. Ce facultati pot urma dupa liceu? (minim 5 exemple pentru funda). Multumesc!

Răspuns Câştigător
| MdRoUgS a răspuns:

Sincer,facultatea nu prea are legatura u liceul.fiindca spre exemplu eu am fost ca si tine la mate-info, iar acum sunt la o facultate care se bazeaza pe comunicare! deci, nu conteaza ce faci in liceu! cel mai bun sfat e sa te duci la o facultate care iti place si care se imbina cu temperamentul tau si sa te faca sa te simti bine.nu fa o facultate doar ca te indrma parintii sau profesorii, fa ce ti place tie! iti urez succes la bac si sper sa ti alegi cel mai bun drum in viiata

2 răspunsuri:
| Anananaaaa a răspuns:

Drept, Jurnalism, Psihologie, Istorie(Arheologie, Arhivistica, Muzeologie), Filosofie, Sociologie, Resurse Umane, etc.
Sper ca te-am ajutatbatting eyelashes

| MdRoUgS a răspuns:

Daca am primit funda,inseamna ca mesajul meu l-ai inteles si ca nu conteaza, ce te indruma parintii, familia, rudele, conteaza sa faci ceea ce iti place! succes