| Stefan927 a întrebat:

Salut TPU, am o întrebare, Ucraina este în NATO?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu

| DonEduardo a răspuns:

Nu, nu este.

| Lamasanu a răspuns:

Ce e Nato?

| TheStrategist a răspuns:

Nu este în NATO

| TheStrategist a răspuns (pentru Lamasanu):

NATO este Organizația Tratatului Atlanticului de Nord, cunoscută și ca Alianța Atlanticului de Nord, este o alianță politico-militară ce reunește 30 de țări din Europa și America de Nord.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns:

Nu este inca, vor SUA sa o bage in NATO ca sa puna arme si acolo la granitele rusiei.

| Mosotti a răspuns (pentru DeeaDiDi123):

Normal ca nu ii convine, ca stie ca SUA vrea sa puna arme si acolo la granitele ei, ca sa ii inconjoare, si cand au reusit, le da in cap, pentru ca daca i-ai inconjurat, Putin nu mai poate da cu nuclearele, ca le contracarezi rapid, si nu mai au ce face.
Insa nu or sa poate, ca exista o parte mare a Rusiei care nu poate fi inconjurata.

| UnOmAnonim a răspuns:

Da, încă de la fondare