| Calinxd a întrebat:

Am sanse sa intru la Liceul Miron Costin din Iasi cu media 8, 44? Stiind ca mediile vor creste (cred).

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Mediile nu vor creste, dimpotriva, fiindca a fost un an "slab" la invatatura, in toata tara.
In aceeasi oala si aceleasi sanse aveti cu totii, nefacandu-se favoritisme.
Dupa cum vezi, liceul Miron Costin nu este unul din cele mai tari licee din Iasi, situandu-se pe locul 9 din totalul de 11 licee.
Ce vreau sa-ti spun, este ca ai o sansa anul asta, mai mare ca anul trecut!

Uite aici rezultatele de anul trecut:
"9. Liceul Teoretic "Miron Costin", Iaşi
Matematică-Informatică - 1 clasă, ultima medie 9, 00
Științe ale Naturii - 1 clasă, ultima medie 8, 75
Filologie - intensiv Engleză - 1 clasă, ultima medie 8, 55
Științe Sociale - 1 clasă, ultima medie 8, 60

Sursa:
https://www.ziaruldeiasi.ro/......92699.html