| edy01234 a întrebat:

am si eu o intrebare importanta, sunt clasa a8a si mai am putin si v-a trebui sa aleg un liceu, inca nu m-am hotarat si as avea nevoie de niste pareri. Mai intai am note bune : Media generala pe clasele a6a, a7a, a5a = 9, 44 si intra opta pe primul semestru 9, 40. Eu ma gandesc sa aleg stiinte ale naturii dar dorec niste pareri. Multumesc (dau funda )

3 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Tu chiar crezi că o s-ajungi la liceu când româna e așa grele?

| Dontspeek a răspuns:

Http://www.adevarul.ro/......45054.html
aici ai pasipe care trebuie sa ii faci
http://www.admitereliceu.ro/
aici ai liceele din tara si ultimele medii cu care au intrat altii in anii anteriori

| r0by2oo9 a răspuns:

Salut, depinde ce iti place.Eu sunt clasa a 9-a si m-am dus la matematica-informatica.Daca iti place biologia si chimia da la stiinte ale naturii. Daca iti place matematica/informatica/fizica du-te la mate-info. Daca iti plac lb straine,latina, geografia, istoria du-te la filologie.