| wDNick a întrebat:

am si eu o intrebare sunt clasa a 9-a si invat algoritmi in pseudocod ce ati putea sa imi dati sa ii invat mai usor nu stiu un site ceva niste tutoriale, probleme nu stiu? sa ii inteleg mai bine
pentru ca in semestrul II o sa facem c++ si trebuie sa inteleg bine pseudocodul inainte! multumesc mult!

Răspuns Câştigător
1 răspuns:
| Andre_Andreea_1999 a răspuns:

Am aceeasi problema, si linkurile de mai sus nu explica asa cum se face in materia de clasa a9-a. eu cel putin nu am inteles cum se face un pseudocod.
"Sa se calculeze suma primelor n nr naturale"
sa presupunem ca nu stiu nimic, imi poate spune cineva cap-coada cum se rezolva cu pseudocod?