| alice1radu7788 a întrebat:

Salutare!
Are cineva idee cum as putea invata informatica, nu la modul ala grav, nu am nevoie, sunt clasa a 9 a si nu stiu cum sa trec la info?
Pana acum am facut doar in pseudocod, stiu algoritmi, dar nu stiu a rezolva probleme, sa compun un algoritm dintr-o cerinta.
Daca ma puteti ajuta doar cu esentialul, nu vreau mult, vreau media 5, nu ma intereseaza mai mult. Nu as zice nu sa invat informatica la un nivel mai inalt.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ei, cum e, ai trecut?

| gabriel2004o a răspuns:

Cauta tutoriale-pe.net
De acolo înveți cât de cât C++
Și dacă ești genul care nu știe ce e ala "int, cin, cout, etc..."
Poți cauta pe YouTube fiecare în parte și o sa vezi ca o sa fie ca un lego