| vali666 a întrebat:

am si eu o nelamurire... Am renunt la liceu dupa ce am terminat clasa a 10 a. Dar nu am anuntat pe nimeni, acum dupa cativa ani as dori sa-mi scot diploma de 10 clase, ar putea fi vreo problema? sa nu mi se dea? dau funda

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Du-te la scoala unde ai terminat si solicita eliberarea diplomei si o s-o primesti.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă ai absolvit cele 10 clase ( deci, ţi s-a încheiat situaţia şcolară şi NU ai rămas corigent ) şi apoi nu te-ai mai prezentat pentru a continua clasa a 11, NU ar trebui să fie nici o problemă şi ar trebui să ţi se elibereze Diploma happy
Mergi la Secretariatul acelui liceu ( cu actul de identitate ) şi depui o Cerere pentru eliberarea Diplomei de 10 clase.

Toate cele bune.

| sosostore a răspuns:

Pai....nu trebuia sa ti-o dea de atunci? Eu stiu ca mi-au dat-o atunci. M-au pus sa fac poze si sa platesc o taxa. Mergi la scoala intai ca nu se stie daca a fost facuta.