| Etc_Niky_1998 a întrebat:

Anul acesta trebuie sa-mi aleg liceul, si aleg C.E.V, Viilor pentru ca este un liceu economic, in care vreau sa intru, chiar daca eu am medie cu un punct si ceva mai mare. Daca intru la profilul economic ( finante, contabilitate ), o sa am in program ore, cum fac ceilalti despre bucatari si ospatari? Dau funda, repede!

3 răspunsuri:
| CatalinaMaria17 a răspuns:

Ar fi bine sa te mai gandesti thinking Da, o sa faci practica :*

| analfabet12345 a răspuns:

Daca intri la profil economic nu o sa ai aceleasi ore ca si cei de la turism si alimentatie (ospatar, bucatar etc) O sa ai ore de contabilitate, organizarea unitatii economice, instruire practica, calitatea produselor.
P.S : Si eu sunt la profil economic.

| analfabet12345 a răspuns:

A si o sa ai practica, cam 1 saptamana pe semestru. Si la practica prima saptamana teorie si a 2-a completezi documente sau mergi in centre comerciale.