| anonim_4396 a întrebat:

Anul asta este unul dificil pentru mine.Sunt clasa a 8-a.In legatura cu scoala dau 2 examene la sfarsitul clasei si nu stiu la ce liceu sa ajung si mai ales ce profil.Sunt din Buzau sisi vreau sa ajung la hasdeu.Mediile mele 9, 93 in a 5-a, 9, 85 in a 6-a, 9, 88 in a 7-a si pe semestrul asta o nota de 9 si in rest 10.Eu as opta intre stiite sociale si mate-info. Dar nu stiu ce sa aleg. Mie imi place foarte mult matematica si ma pricep foarte bine la calculatoare. Voi ce ati opta dintre cele 2 profile. Mie mi-ar placea mate-info.Care este mai avantajos?

1 răspuns:
| wintermee11 a răspuns:

Matematica-Informatica este si parerea mea.in plus, spui ca.ti place si ca te pricepi la calculatoare.Informatica(calculatoarele)vor ramane intotdeauna de viitor.deci.mate-info si multa bafta!