| UrsulDeActiune123 a întrebat:

Salut tpu.Azi am luat primul 4 in viata mea laughing))
Intrebarile mele sunt:
1.e ok sa nu-mi pese de nota asta, avand in vedere ca profesoara cu care facem "e de pe vremuri" si majoritatea elevilor, profesori tineri chiar si parinti luau note din astea
2.Ce nota am nevoie ca sa maresc sa fie bine.Btw sunt profil stiinte ale naturii si am optiune sa dau teza din rahatul asta de biologie.

Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,

Imi aduc aminte de primul 4 la istorie din clasa a 5-a. Nu stiu cum sunt altii, dar mie mi-a parut rau pentru ca invatam. Acum depinde de fiecare cum priveste situatia. Daca tintesti sus, nu te multumesti cu putin, vrei nota mare si asta iti recomand si eu, daca tot inveti nu cred ca iti e rusine cu o nota mare pe langa un 4.
Ce nota ai nevoie ca sa maresti? Pai daca ai doar 4-ul asta, sigur nu 5 ca nu iese media ci de la 6 cai in sus, chiar maxim ca nu strica.

7 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Depinde cate ore faci. Daca is 2 pe saptamana iti trebuie 3 note. Ca sa pupi un 5 sigur un 6 si un 7.

| Celcestietot a răspuns:

[(3x10)+4]:4

| Stefan927 a răspuns:

Este bine ca nu te stresezi, si eu, alaltăieri am luat 4 la română, daca iei 5 iti iese media 4, 5 si se rotunjește la 5 deci nu te îngrijora

| Yuoia a răspuns:

Nu e ok sa nu-ti pese de nota asta.
Chiar daca profesoara "e de pe vremuri", materia este aceeasi, nu e o scuza ca nu ai invatat.

| George1510 a răspuns:

Salut,

1. Ehe, sa fii tu sanatos, la un moment dat vei rade de asta (sau vei face colectie, ca in cazul meu pe vremuri happy )
2. Cu 2 note de 10 il faci deja 8, cu 3 il faci chiar 9, deci mai e loc de intors. Sau ca sa traiesti periculos, mai iei unul si un 6 si te-ai scos happy

| UrsulDeActiune123 explică (pentru Yuoia):

De invatat am invata pentru test, da norocu meu ca am avut o zi mai proasta si le am incurcat pe toate la lucrare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Eu zic să nu te stresezi cu notele că oricum nu contează.Am luat BAC-UL cu 7.61
și sunt la facultate la buget.
Pot să te transferi la un profil de științe sociale ca să scapi să dai teză la matematică/fizică/chimie/biologie.
Ieși, distrează-te, iar în a-12-a pune-te forță pe-nvățat și aia e.Cel puțin la matematică înveți multe lucruri care nu se dau la BAC.
Baftă la școală!