| anonim_4396 a întrebat:

ce facultate, sau. ce cursuri, sau spuneti-mi voi, ce ar trebui sa urmez pentru a ajunge medic nutritionist? in alte tari.thinking

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Trebuie sa urmezi facultatea de medicina dupa care, gastroenterologia, bolile metabolice si nutritia, diabetologia sunt specializari ulterioare pentru care poti opta. Numai bine!

| Aliutza a răspuns:

In Romania trebuie sa urmezi facultatea de medicina. Acolo o sa inveti medicina generala timp de 3 ani, dupa care mai faci 2 ani specializare in nutritie.
In strainatate nu stiu cum se procedeaza, dar probabil ca depinde de nivelul ei de dezvoltare.
Succes!