| danyz a întrebat:

Cine imi poate spune ce manuale si mai ales ce culegeri imi trebuie pentru admiterea la medicina generala la Universitatea "Carol Davila" Bucuresti? Daca puteti sa imi spuneti si de la ce editura, autorii si anul publicarii. Multumesc anticipat! big grin

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi "Tematica Admitere 2014" la linkul oficial :
..._2014.docx

http://www.umfcaroldavila.ro/......4/medicina

Toate cele bune.

| alinutza0408 a răspuns:

In primul rand iti trebuie biologia de a XI-a, iar cand incepi facultatea ai nevoie de compendiu de anatomie umana. Dupa compendiu poti invata si pentru admitere, este cea mai detaliata carte de specialitate. Te pot ajuta sa gasesti cartea mai ieftina decat in librarii de la o fosta studenta.Succes

| danyz explică:

Toate acestea le stiu si eu, doar ca voiam ceva mai concret.