| Apocaliptic a întrebat:

Cum e cu probele la engleza?
Maine(luni 27.06. 2016) se da proba "intelegere a unui text audiat si proba scrisa din cadrul probei C", cum vine asta si cum se puncteaza?
Apoi cum e cu proba orala care o dau pe 29?
Si cand dau proba cu eseul sau argumentul?

Răspuns Câştigător
| apz a răspuns:

Ţi se pune o casetă audio cu un text pe care trebuie să-l asculţi. Apoi trebuie să răspunzi la întrebări în funcţie de ceea ce ai înţeles din acel audio. Proba scrisă ar trebui să fie tot mâine sau în aceeaşi zi cu oralul. La scris ţi se dă o foicică cu o temă. De exemplu să scrii câteva propoziţii în care să descrii anotimpul vara. Îi scrii despre temperatură, soare, chestii turistice etc. La oral sunt doi profesori care îţi pun întrebări în engleză şi tu trebuie să le răspunzi la fel. Este un dialog în limba engleză.