| CMGeorge98 a întrebat:

Daca pici toate examenele din sesiune inseamna ca repeti anul?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Logic, da.

| Adry05 a răspuns:

înseamnă că le dai în sesiunea următoare pe toate. În principiu dacă atingi la sfârșitu anului număru minim de credite poți rămâne cu restanțe pe care e obligatoriu să le iei până la susținerea licenței

| Furnicuta000 a răspuns:

La toamna se trage linie si se aduna creditele, dupa sesiunea de restante. Deci te duci la toamna si le dai si ar trebui sa le si iei.

| Green66 a răspuns:

Dacă pici toate examenele din sesiune nu repeți anul, mai ai o șansă în sesiunea de restanțe. Abia după sesiunea de restanțe se poate vorbi despre promovarea sau repetarea anului.

| Irinelp a răspuns:

Da înseamnă că ești un repetent.

| Feitan a răspuns:

Cam da, trebuie la final de an sa ai un numar minim de credite ca sa poti promova.

| Stefantar a răspuns:

Da, asta înseamnă că cunoștințele tale nu sunt la fel de bune pentru a termina cursul.