| GoodGuy a întrebat:

Salut TPU,
De curiozitate am vrut sa vad ce se da la examenul de la Academia de Politie si am vazut ca subiectele sunt din romana, istorie, engleza, franceza, germana, spaniola si rusa.
As dori sa stiu daca la examen se da din toate limbile acelea sau la alegere una sau doua dintre ele.Mi se par foarte multe limbi asa ca nu mi se pare normal.

Răspuns Câştigător
| DjNick112 a răspuns:

Salut, eu ma pregatesc pentru Academia de Politie, probabil ca de probele sportive stii alregare viteza, rezistenta si aruncaraea mingii medicinale, acum mai ai si proba scrisa, la istorie, romana gramatica si o singura limba la alegere

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pe langa limba romana se da examen numai dintr-o singura limba straina, la alegerea candidatului si din istorie.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Limba străină este la alegere - îţi alegi limba din care doreşti să dai examen :)
http://www.academiadepolitie.ro/......100315.pdf

Toate cele bune.