| Biancaaaaaaaa a întrebat:

E posibil sa poata sa ti se schimbe o profesoara in semestrul al II-lea doar pentru ca asa vrea ea sa ia o clasa si sa ne incheie mediile cu note mici sau chiar corigenti?
Astazi a venit o profesoara de engleza in clasa mea si a zis ca ne va lua ea pentru ca noi nu meritam notele pe pare le luam. Si ne ameninta ca daca nu scriem nimic in testul pe care ni l daduse, ne va incheia media cu 1! :/

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

1. Da, se poate. Într-a 12a eu am schimbat 4 profesoare de franceza ca nu ne mai vroia nici una rolling on the floor
2. Aia cu nota 1 era o amenințare sa învățați. Profa de chimie din generala și liceu (aceeași persoana) făcea astfel de chestii.

| Biancaaaaaaaa explică (pentru Catrice):

Si eu sunt tot intr a 12 a si a venit acum asta peste noi in loc sa ne lase sa invatam pentru Bac, ne streseaza si ne ia la rost tocmai acum...

| 90210 a răspuns:

Si mie in clasa a 12a sem. 2 a intrat in concediu de maternitate profesoara de romana. Problema a fost ca directoarea stia ca era gravida cand a angajat-o in septembrie. Asta m-a deranjat cel mai tare. Noi trebuia sa dam BAC ul la limba romana si ramasesem fara profesor. Mi se pare ca venise doar pana in februarie. Atunci ne-a incheiat mediile si gata. Eu am fost la un liceu de fite si printre primele 10 din Bucuresti. Iti dai seama ca intrau profesori doar pe pile. Practic profa mea doar a vrut sa aiba unde sa se intoarca dupa concediu de maternitate. Nu i-a pasat nici macar putin de noi. Intelegeam sa fie de engleza, franceza, dar nu de romana! I-am si spus directoarei ca nu trebuia s-o angajeze pentru ca stia ca era gravida si mi-a raspuns rastit ca nu e treaba mea asta. O proasta si aia! Am luat bacalaureatul fara probleme oricum, dar a fost enervant.