| DaniDanielDani a întrebat:

imi puteti spune va rog cu ce trebuie sa initilizez maximul si minimul din aceasta problema? Se citesc numere naturale pana la intalnirea numarului 0. Determinati elementul minim si maxim, concatenati cele doua numere, apoi verificati daca numarul obtinut este numar prim. (daca elem. minim este 37 si elem. maxim 932 prin concatenare (lipire) se obtine numarul >>>37932) Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde problema ce numar de cifre iti zice sa aiba? Daca sunt de tip intreg max il initializezi cu -32000 si min cu 32000

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu primul numar

| Teardrop a răspuns:

Maximul cu un număr foarte mic (de ex -999999) şi minimul cu un număr foarte mare (de ex 9999999)