| anonim_4396 a întrebat:

In legatura cu bacul din toamna la profilul real era o intrebare de gen prezinta rolul verbelor la timpul imperfect, iar raspunsul era Imperfectul are valoare evocatoare, descriptivă a trăirilor personajului narator. Poate sa ma lamureasca si pe mine ce inseamna mai exact? Eu am scris ca arata o actiune din trecut nefinalizata pana in momentul vorbirii.

Răspuns Câştigător
| structura a răspuns:

E bine ce ai scris, exprima continuitatea unei stari din trecut

1 răspuns:
| Redempt1on a răspuns:

Ok, multumesc frumos pentru raspuns