| vieruroxana a întrebat:

^^
In vara aceasta se va da examenul pentru cei in clasa 8, as vrea sa va intreb care sunt autorii si poetii despre care trebuie sa stii macar cateva date; ai nevoie de obicei pentru comentarii asupra operelor acestora.

Răspuns Câştigător
| Oopsirinuca a răspuns:

Eu am dat examenul asta deja. Acum sunt a 9-a. Cel mai probabil o sa fie subiecte asemanatoare cu cele din anul anterior. La primul subiect a fost o compunere descriptiva, ceva pe tema primaverii parca si la subiectul al doilea mi-a picat demonstratia basmului. Subiectele au fost concepute pentru nivel mediu. Nu e prea mult de tocit, dar ar fi necesar sa inveti caracteristicile fiecarei specii literare. Succes! :*