| Desh a întrebat:

Salut TPU! La profil de filologie la liceu câte ore de mate ai pe săptămână? Am auzit că se face mate doar în primii 2 ani și de-asta întreb.N-ar trebui să fie de multe ori.

Răspuns Câştigător
| DonMoldo a răspuns:

La filologie vei face în clasele 9 și 10 câte 2 ore pe săptămână.
Iar dupa aia, în ultimii ani de liceu scapi de mate.

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Din ce imi aduc eu aminte, o ora pe saptamana.Nu stiu daca intre timp s-ai schimbat lucrurile, tind sa cred ca nu. Oricum, nu era cine stie ce materia, ne putea note inclusiv pe teoria pe care trebuia sa o scriem cat mai frumos pe caiet. laughing Exercitii prea putine am facut, deci sper sa ai acelasi noroc daca nu iti place matematica.Bafta.