| coMpLeT a întrebat:

Luni va fi prima mea zi la liceu si as vrea sa stiu ceva. Deci..liceul e un liceu care are uniforma obligatorie si as vrea sa stiu daca si in prima zi trebuie sa ma duc in uniforma sau nu ca nu vreau sa fiu singurul in uniforma si restul in haine "mai normale" sau invers.

Răspuns Câştigător
| Euletitia a răspuns:

Buna1 cu siguranta unii vor fi in uniforme, altii nu vor fi, insa iti recomand sa porti uniforma pentru a face impresie buna in prima ta zi de liceu si mai ales fiind o ocazie festiva(deschiderea anului scolar) mi se pare ca trebuie sa veniti in uniforma. Eu, de exemplu, am avut unifroma obligatorie doar pana in clasa a 10a inclusiv si la deschiderea anului scolar tot asa eram: unii in uniforme, altii nu, insa eu totdeauna optam pentru prima varianta. Succes la scoala si iti doresc sa te bucuri cu adevarat de anii de liceu!

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

E prima zi, doar nu o sa te certe ca nu ai venit in uniforma.In uniforma te imbraci doar cand aveti cursuri(nu cred ca faceti ore din prima zi).
Si liceul meu are uniforma care consta intr-un tricou...eu o sa-l iau in geanta pentru orice eventualitate, dar aici toti sunt intelegatori.

| guardian18angel a răspuns:

Daca detii uniforma, atunci ar trebui s-o imbraci, da, mai ales la deschidere happy.

Dar daca nu e prea frig, in cazul in care va fi ceva rebeliune si nu se vor imbraca astia in uniforme, ai putea tine la tine o geanta, ceva, cat sa-ti bagi sacoul acolo, eventual sa ai o alta geaca.

N-ar strica.

Stai linistita, oricum, vor fi si altii in uniforme, si unii nu vor fi. Cam asa e mereu.