| MyNameIsEarl a întrebat:

m-am inscris anul acesta la un liceu din judet ( mai precis din Ilvov ) as vrea sa stiu daca dupa primul semestri in acel liceu din judet ma pot muta la alt liceu din Bucuresti ( deci nu din Ilfov ) bineinteles daca am si media de intrare si daca mai sunt locuri in acel liceu unde as vrea sa ma transfer!

Răspuns Câştigător
| blueberry05 a răspuns:

Da normal ca poti,dar partea proasta e ca trebuie sa dai diferente[niste teste, la materiile care se fac la liceul unde vrei sa mergi].Si la mine la scoala a fost la fel, cei care au vazut ca nu se descurca au plecat dupa primus semestru.

2 răspunsuri:
| misterioasahug a răspuns:

Buna!
imi pare rau pentru tine dar nu se poate dupa un semestru.
abia dupa 1 an te poti transfera la alt liceu, normal, daca mai sunt locuri si daca ai media de intrare.
bafta!

| blackrain a răspuns:

Daca te duci la un liceu in care mai sunt locuri, o sa fii binevenit, dar daca nu, pleaca cat mai departe, ca nu vrem provinciali in buc