| Devil400 a întrebat:

Salut Tpu.Ma intrebat la biologie ce plante sunt inrudite cu macesul si chiar n-am stiut laughing Va rog imi puteti spune voi ca am cautat si pe google dar nu am gasit nimic.
Funda

5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Măceşul, care are denumirea ştiiţifică "Rosa canina"( popular zis şi "cacadîr"), face parte din familia "Rosaceae" şi se înrudeşte cu toate speciile de trandafir.

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Trandafirul! happy

| Albu_Cristian_1996 a răspuns:

Trandafirul este inrudit
funda terog

| lavinutza2001 a răspuns:

Marul,para,gutuia,zmeurul,capsunul etc, FUNDA?

| Hergheligiu_Anca_1996 a răspuns:

Caisul,corcodusul,ciresul,visinul,piersicul,marul,prunul,zmeurul,gutuiul,capsunul.
->Plante false