| StefanT230 a întrebat:

Media mea de admitere e 7.5 iar media de anul trecut al liceului la care vreau sa ma duc e 7.80, am sanse sa intru? Adica au scazut mediile?

Răspuns Câştigător
| rivotril a răspuns:

Eu cred ca anul asta vor scadea! dar nu neaparat peste tot... totusi, nu cred ca o sa scada asa mult. cu 30 sutimi.
dar tu nu ai nimic de pierdut, trece acest liceu primul.
daca intrii super, daca nu, intrii la a2a preferinta,
* poti sa te transferi din sem2 daca tii neaparat sa fii acolo*
sanse sunt mereu!
funda?

3 răspunsuri:
| Trickster a răspuns:

Ai avea șanse și, apropo, poți trece orice licee vrei, numai sa fie în ordinea descrescătoare mediilor de intrare (de la cea mai mare la cea mai mica). Anul trecut am întrat cu media 8.46 la un liceu la care se întra de obicei cu peste 9, deci ai putea întra și tu

| StefanT230 explică (pentru Trickster):

Da, stiam asta.
mersi de raspuns!

| StefanT230 explică (pentru rivotril):

Mersi pentru optimist frate!