| RobertSt1997 a întrebat:

Momentan sunt in clasa a9a la profil uman ( Stiinte Sociale ) si as dori sa ma transfer din semestrul 2 la Matematica-Informatica. Stiti la ce voi da diferente (teste)? As dori sa raspundeti cei care v-ati transferat de la uman la real.

2 răspunsuri:
| SlyKpeR a răspuns:

Salut! Eu sunt tot in clasa a-9-a si sunt la profil uman, mai exact stiinte sociale. Pai la stiinte sociale dai teza la romana engleza/franceza (aici depinde de elevi care au facut mai multe ore de engleza sau franceza, in cazul meu, eu am dat la engleza) si bineinteles istorie!
Cei de la mate-info dau la matematica, romana, informatica si la alegere dintre fizica, chimie si biologie...
Profilul stiinte sociale e un profil mai "lejer" din cate spun unii, insa trebuie sa te gandesti la decizia ta.
BAfta!

| Opris_Alin_1998 a răspuns:

Eu sunt la Real(Mate-Info)si e foarte greu, daca nu inveti fiecare lectie nu se leaga nimic pe cand la uman e diferit.Este usor sa t transeferi de la uman la real.Trebuie sa ai media mai mare ca ultimului elev care a intrat la real...