| ionutz_5790 a întrebat:

nu-mi mai apare partitia F la pc, cea care imi citeste cd-ul. din ce cauza nu-mi mai apare?

Răspuns Câştigător
| LostHappiness a răspuns:

Din cate stiam eu, F este la stick sau altele. La cd era E. Nu cumva este murdar laserul care citeste cd-ul? thinking

1 răspuns:
| Master1ro a răspuns:

M-am intalnit si eu cu aceasta problema. Din cate stiu eu exista doua cauze:
1.Ai Windows-ul virusat si nu iti mai vede Unitatea Optica, poti sa intra in BIOS si daca iti apare acolo unitatea optica cea mai simpla solutie e reinstalarea Sistemului de Operare. Daca nu iti apare nici in Bios Unitatea optica(DVD-RW)urmeaza punctul 2.
2. A intrat praf in Unitate, poti sa rezolvi aceasta problema daca deschizi capacul de la unitate, scoti cablul de date si de alimentare cat si de pe placa de baza cat si din DVD-RW stergi mufele si le bagi inapoi.

ElysS litera aceea o pune Sistemul de Operare in functie de cate partitii ai la Windows si cate dispozitive optice ai conecate la PC.In cazul lui are 3 Partitii la Windows si de aceea i sa alocat litera F la DVD-RW.