| TeoB1234 a întrebat:

Peste o luna voi sustine evaluarea nationala si imi este foarte frica ca imi va da ceva ce nu stiu chiar daca am invatat tot! In plus la simulari am luat 2 la mate si 5 la romane si am invatat va rog ajutati-ma

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai ai ceva vreme sa pui mana sa recapitulezi tot, ca sa stii tot si sa n-ti fie frica.
Notele de la simulari au fost luate probabil, inainte sa fii invatat ceva, asa s-ar explica 2 la mate si 5 la romana.
\Deci, zilnic stat cu burta pe carte si recapitulat. Iar la mate, zilnic cate 10 exercitii si probleme, ca sa poti recapitula in timp, toata materia.
Sambata si Duminica, de invatat 10 ore/zi, ca sa poti recupera tot ce nu ai invatat inca pana acum sau sa sedimentezi materia, care se poate face doar prin sute si sute de exercitii la mate.

| sierra1 a răspuns:

Păi dacă ai învățat tot, ce am mai putea face noi?
Pe de altă parte, dacă ai învățat tot, la simulări ai note cam subțiri

| mihai69 a răspuns:

Degeaba "înveți tot" dacă nu ai habar CUM să foloseşti aceste informații.
Deşi mai e extrem de puțin timp, poți încerca să lucrezi împreună cu nişte profesori care să te învețe ŞI asta.

| Lioana a răspuns:

Nu mai ai o lună, ci exact 3 săptămâni.
Fa cat de multe teste, vezi unde n-ai știut și repeta acele porțiuni de materie. Eventual extrage pe un caiet toate ideile importante.

| Cristea468 a răspuns:

Chiar nu înțeleg cum să îți dea ce nu ai învătat dacă ai învătat tot.