| Gabriel_Panait_1990 a întrebat:

Stiti cumva cum se numesc cuvintele alea atunci cand le zici pe silabe formeaza alte cuvinte vulgare sau orice altceva? gen:par-lac-oaie sau la-curba-sinile-trosnesc.Acestea care le zici repede formeaza alte cuvinte? Ca vreau sa mai gasesc da nu stiu cum sa caut pe google.DAU FUNDAAAA!@@@!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cum să se numească? Încurcături de limbă!
Sunt exerciții de dicție (fracțiuni de limbă)!

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Ciumăfaie, ciumăfaie, dar gîndește de-ți vine să o săruți ca pe cel mai fru mos trandafir.
De-ar fi atîtea astfel de ciumăfăi în țara asta, ar crește numai trandafiri.
Răspunsul tău e de nota 100.
Jos pălăria!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Dar știm că trebuie să emigrăm repede, ne este clar înspre ce se îndreaptă țara asta.