| raraabadboi a întrebat:

Sunt clasa a IX-a, la un liceu economic și vreau ca din clasa a X-a să mă transfer. Chestia e că pe lista liceelor la care vreau să mă transfer sunt două licee: unul de artă, iar celălalt pe filologie. Pot depune cerere de transfer la amândouă? (după decizia directorilor, să aleg eu liceul la care mă voi transfera). Apropo, media mea anuală să zicem că se rotunjește cam pe la 9, 10-9, 20. Am șanse să mă transfer? Aștept răspunsuri!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Am șanse să mă transfer? Aștept răspunsuri!"

intrebarea pune-o unui SINGUR director. Transfer aprobat insemnă că te muți la școala aia!

| raraabadboi explică (pentru sierra1):

Greșeala mea. Apropo, dacă, spre exemplu, 5 elevi vor să se transfere la același liceu, același profil, aceeași clasă, unde să zicem sunt 2 locuri libere. Cum se procedează? Se ia media de la diferențe sau media anuală?

| sierra1 a răspuns (pentru raraabadboi):

Se ia media anuală