| MariaDia22 a întrebat:

Salut, TPU! Sunt eleva in clasa a XII-a la profil Pedagogic, si vreau sa stiu daca sunt intr-o situatie nasoala daca am nota 9 la purtare? Nasoala ma refer daca voi fi pusa in situatie de repetarea anului sau exmatriculare. Intreb deoarece nu stiu daca se pot lua asemenea masuri la profilul pedagogic. Multumesc!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu! 9 este la nivelul de foarte bine. Doar cu nota 5 se repeta anul. Redau din regulamentul scolar: " Art. 120. - Sunt declaraţi promovaţi elevii care obţin la fiecare modul cel puţin media 5, 00 şi minim nota anuală 6, 00 la purtare şi acestora le sunt acordate creditele corespunzătoare".

| sierra1 a răspuns:

"daca sunt intr-o situatie nasoala daca am nota 9 la purtare?"

ar fi (că incă nu e) doar o medie și atât, fără urmări