| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a 7-a si as vrea ca anul acesta sa particip la olimpiada de biologie.Ce manual sau atlas mi-ati recomanda pentru a acumula mai multe cunostinte? Sa-mi dati toate informatiile referitoare la aceasta carte.

1 răspuns:
| Şarap a răspuns:

Daca vrei sa participi la olimpiada vei avea nevoie de toate 3 manualele de biologie de clasa a saptea aprobate de MECTS. Nu poti sa ai un singur manual pentru ca se pun intrebari din toate 3 si in fiecare manual, la fiecare capitol, este ceva in plus fata de celelalte.
De atlas nu vei prea avea nevoie, doar daca vrei sa vezi mai bine unde sunt pozitionate anumite organe.