| nicooparaschiv a întrebat:

Unde pot gasi pe net variantele de bac de fizica din 2009, filiera teoretică, profil real m1?

4 răspunsuri:
| iamprettybored a răspuns:

Se numește f1 dacă te referi la bacul pentru profilul științe ale naturii. f de la fizică. m1 e de la matematică (pentru mate-info).
n-am variantele, eu tot pe net aș căuta. încearcă să scrii f1 de data asta, poate primești mai multe rezultate. caută în arhivele edu 2009. multă baftă!

| nicooparaschiv explică (pentru iamprettybored):

Ma refeream la m1, exact cum am si scris.

| Catrice a răspuns (pentru nicooparaschiv):

M1 este Matematica tip 1, aia care se studiază la mate-info.
Pentru fizica "prescurtarea" este F1. Te poți uita și pe manualele de fizica ca tot F1/F2 scrie (în funcție de profil).
Pentru chimie e C1/2 etc.

| iamprettybored a răspuns (pentru nicooparaschiv):

Okay, cum crezi tu. Eu ţi-am spus ce știu. Dacă nu mă crezi, caută in orice programă şcolară pentru fizică vrei și vei vedea că prescurtarea este f1, la fel și in culegeri.
Oricum, baftă in continuare!