| llRotface a întrebat:

vreau sa va intreb ce se face la profilul de mate-info si prin asta ma refer la :
-materii si cate ore pe saptamana
-daca se face practica si daca se face ce anume
-la ce se da teza
-la ce se da bacul

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

La Matematică-Informatică NU se face Practică :)
Practica se face la Liceele Tehnologice/tehnice.

Vezi materiile & nr de ore la linkul :
http://www.tvrcs.ro/trunchi_comun.php

Vezi materiile la care dai teze la linkul :
http://isj.gj.edu.ro/wp-content/uploads/2015/10/teze_2015-2016.pdf

Vezi materiile la care se dă ( acum ) BAC-ul în Anexa 1 de la linkul :
subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Legislatie/Ordin_4800-31-08-2010.zip

Vezi detalii despre BAC-ul după legea nouă în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......iam-ca-se/

Toate cele bune!

3 răspunsuri:
| ReZiSTorr a răspuns:

Sunt la mate info. acum am terminat clasa a 9-a. se face asa: 3 ore de fizica. 2 de biologie, 4 ore de info, 2 de TIC, 4 de romana insa de pe a 10-a se fac 3. 4 de mate, 5 de pe a 10-a.Desen nu se mai face de pe a 11-a parca, nici muzica! o ora de sport pe saptamana, de pe a 10-a 3! BAC: ROMANA, MATE, LA ALEGERE BIOLOGIE FIZICA SAU INFO!

| ReZiSTorr a răspuns:

Sunt la mate info. acum am terminat clasa a 9-a. se face asa: 3 ore de fizica. 2 de biologie, 4 ore de info, 2 de TIC, 4 de romana insa de pe a 10-a se fac 3. 4 de mate, 5 de pe a 10-a.Desen nu se mai face de pe a 11-a parca, nici muzica! o ora de sport pe saptamana, de pe a 10-a 3! BAC: ROMANA, MATE, LA ALEGERE BIOLOGIE FIZICA SAU INFO! teza la mate, romana, info, alegere fizica, chimie, biologie. practica se face in timpu scolii, in zilele normale de curs, acum depinde de orar

| AION123 a răspuns:

Salut, eu am termin in urma cu 2 ani acest profil, te va ajuta foarte mult in alegerea facultati fiindca el iti va da posibilitatea sa te duci la orice facultate doresti cat despre materii.

- 4 5 ore matematica pe saptamana depinde de clasa
- 3 4 ore de Romana pe saptamana
- 1 2 ore de Chimie pe saptamana
- 2 3 ore de Fizica pe saptamana
- 4 5 ore de Informatica acum depinde daca vrei sa te duci la intensive INFO
-1 Ora de Religie
-2 ore de sport
-si restul happy