| Popescu20111 a întrebat:

voiam sa va intreb cum as putea sa mi dezvolt nivelul de engleza? tin sa precize ca stiu gramatica foarte bine.citesc ft multe carti in eng si gasesc maxim 100 cuvinte necunoscute.dar totusi am dificultate in a conversa in eng? puteti sa mi faceti niste recomandari? am facut med si a spus profa ca sunt de nivel C1(asta acum 5 luni) si de atunci in fiecare zi lucrez.dar parca ma simt nestiutorsad helppuppy dog eyes

3 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Bună,
De ce nu conversezi cu persoane, în limba engleză?
Ai probleme cu pronunţia sau cu conversaţia d.p.d.v. al vocabularului?
Numai bine!(:

| Syllvyss3160 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa cauti persoane car vorbesc engleza si sa incerci sa conversezi cu ele chiar daca nu stii prea mult sa converseziei o sa te ajute si cu timpul o sa incepi sa conversezi mult mai bine
deci incearca sa iti faci prieteni englezi sau straini cauta pe facebook twitter sau orice alt cont de socializare si incepe sa conversezi cu ei chiar daca nu ai ce conversa cu ei roaga-i sa te ajute sa iti dezvolti pronuntia si asa rezolvi 2 lucruri odata iti faci si prieteni noi si te inveti si sa conversezi mult mai bine
sper ca te-am ajutat

| MadamLady a răspuns:

Recapituleaza tema cu dialogurile sau conversatiile in engleza.