| TheSpectacularSpidey a întrebat:

Salut
Vreau sa ma mut de la profil economic la stiinte sociale. (sunt clasa a X a )
Ce diferente trebuie sa dau? Si cand anume ma pot transfera, imediat dupa ce luam vacanta de vara sau in mijlocul veri, sfarsitul verii? Cum aflu eu daca am medie mai mare sau el putin egala decat ultimul din clasa respectiva? Daca nu am ce fac, pot sa mai incerc sa ma transfer la alt liceu?

1 răspuns:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Pai cred ca dai la latina, la altceva nu imi dau seama.
Te duci dupa ce se termina acest an scolar la secretariatul liceului tau si faci cerere.Asta e o aiureala, cu mediile, probabil prin tara asta sunt multi care au intrat cu bani, nu s-a tinut cont de nicio medie.De obicei, conteaza mai mult numarul de elevi al clasei, decat mediile. Daca sunt 32-33, ai ceva emotii, dar daca sunt 25, 26, unul in plus nu e un dezastru.Eu stiu ca se face un consiliu profesoral prin septembrie in care se hotaraste daca se aproba cererea sau nu.Eu m-am transferat din a 10-a la alt profil si am facut o cerere in care am scris motivele exacte pentru care doresc sa fac parte din noua clasa si pentru care vreau sa renunt la vechea clasa.Bafta! happy