| Fernando628 a întrebat:

Salut. Vreau sa ma transfer pe alt profil in acelasi liceu. Trebuie sa mai dau alte teste sau probe la alte materii sau cum? Si cand pot baga transferul cu 2 saptamani inainte de incheierea semestrului?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Transferul cu schimbarea profilului se face, de regula, in vacanta de vara si numai daca media de promovare a clasei este cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa de transfer si cu sustinerea unor examene de diferente, la materiile obligatorii care s-au facut la profilul de transfer si nu le-ai facut la profilul actual.