| Davidik a întrebat:

Vreau sa știu si eu dka se ia in simulare clasa VIII sub 5 nu mai intri in examen?

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Indiferent de nota pe care o vei lua la simulare, vei sustine, ca toti absolventii clasei a 8-a, examenul de Evaluare Nationala.
Daca doresti ca peste 3 ani sa ai o calificare profesionala, te sfatuiesc sa te inscrii la preselectia pentru scoala profesionala de 3 ani. Esti mult mai catigat decat daca vei face un liceu---daca esti bun, vei fi angajat imediat dupa absolvirea acestei scoli!

| anad a răspuns:

Poti sa intri in examen si daca nu ai fost la simulare! Nota conteaza doar pentru tine si profesor ca sa stii cam la ce nivel esti si ce ar trebui sa mai inveti. Bafta!

| Evolution a răspuns:

Nu are nici'o treaba simularea cu examenul laughing doar sa te obisnuiesti cu "atmosfera" de examen.
Oricum nu prea au relevanta, eu cand am dat'o prima data simularea in clasa a 8'a am luat note mici (in jur de 6 la ambele materii) iar la examen am luat 8 la ambele (mate si romana)
Cunosc persoane care au luat 9-10 la simulare iar in examen in jur de 6.
Conteaza ce iti pica si ce stii thinking
Eu am bac'ul peste 1 an si dau si eu simulari de'a 11'a. Singura chestie naspa e ca noi stam 3 ore (avem 3 subiecte) in loc de 2 laughing dar na... sa fie cu noroc.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Notele de la Simulare NU au nici o legătură cu participarea la Evaluarea Naţională!

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simularile sunt doar niste antrenamente cum s-ar zice entru a-ti testa cunostintele.Antrenament pentru examen.