| WithoutName123456789 a întrebat:

Salut,vreau sa urmez Facultatea de Drept din cadrul UBB la Cluj.Am vazut ca examenul de admitere consta in exercitii de rationament logic. Poate sunt printre voi care stiubig grine unde as putea sa fac exercitii de genul pentru a ma pregati, exista ceva carti sau site-uri? happy

3 răspunsuri:
| Karol1877 a răspuns:

Te-ar ajuta cartea de logica de clasa a 9-a, unde ai rationamentele. Poti de asemenea sa intrebi un profesor de logica ce carte ti-ar recomanda pentru rationamente si sa te pui sa lucrezi.

| fluture156 a răspuns:

Nu ai incercat sa cauti pe site facultății? O prietena de acolo face si din ce am vazut la ea sunt si explicatii.

| fluture156 a răspuns:

Nu ai incercat sa cauti pe site facultății? O prietena de acolo face si din ce am vazut la ea sunt si explicatii.
Am cautat pe google si am vazut ca sunt multe subiecte cu rezolvări.