| TrueSilvester a întrebat:

Salutare, am inceput sa rezolv probleme de pe https://leetcode.com/, si mi-am pus un target, acela sa rezolv 500 de probleme(cea mai mica dificultate fiind medium). Sunt curios, de ce voi fi capabil dupa terminarea acestui challenge?

1 răspuns:
| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Depinde de probleme. Una este sa faci problemele cele mai usoare si alta e sa incerci sa le faci pe cele mai grele. De asemenea, nu exista : Daca faci 500 de probleme nu stiu ce, daca faci 1000 nu stiu cum etc. Totul depinde de tine, insa in general problemele sunt menite doar ca sa te ajute sa exersezi si sa devii mai bun. Insa nu avem de unde sa stim de ce vei fi capabil. Incearca sa rezolvi cat mai multe probleme, cat mai diverse si mai complicate de preferat (asta nu inseamna sa te duci la cele mai grele din start) si vei vedea singur in timp de ce esti capabil. Mult succes!