| SUDSteaua1947 a întrebat:

Am o mare nelamurire.Am terminat clasa a 8-a si vreau sa intru la o clasa cu profil INTENSIV ENGLEZA, atentie:NU BILINGV ENGLEZA.In brosura sunt 2 tipuri:bilingv si intensiv, eu vreau la intensiv.Ca sa intru la intensiv trebuie sa trec examenul de BILINGV? L-am dat si nu l-am luat, am luat 55...Deci intrebarea:imi trebuie examenul de bilingv luat ca sa intru la clasa de intensiv?

1 răspuns:
| Cristina1994c a răspuns:

Nu, la intensiv iti trebuie examenul la o singura materie(engleza sau franceza)!