| POLINOM a întrebat:

Am si eu o intrebare care ma tot macina de ceva vreme si chiar nu stiu ce sa fac, asa ca am zis sa apelez la experientele altora. Vara asta vreau sa ma mut pe un alt profil, mai exact mate-info (specific ca eu sunt in prezent pe un profil tehnic) si nu stiu exact cum decurg diferentele la matematica, adica imi spune cineva ce sa invat din timp? Si ce se face in mare la M1 si nu se face la M2?

Răspuns Câştigător
| mimi2000mimi a răspuns:

Buna, pentru a te muta la alt profil, din cate stiu, trebuie intai sa dai un test pentru materiile de teza (mate m1, info si fizica/bio/chimie) si sa ai media pe ultimul an de studiu mai mare decat cea mai mica medie din clasa respectivă. Curriculum-ul nu e foarte diferit, e doar mai un nivel mai avansat la mi deoarece sunt mai multe ore, din ce stiam eu, erau in plus permutari(cu matrici) si siruri(care sunt doar ca un apropo la m2), dar cel mai sigur e daca te uiti la programa actuală pe edu si vezi daca observi diferente si sa intrebi. Sper ca e cat de cat de ajutor, bafta cu transferul!