| Denisssa2002 a întrebat:

Salutare!
Cine ma poate ajuta cu întocmirea unui bilanț contabil pe baza unei balanțe?
Va rog frumos, ofer funda

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Atat balanta, cat si bilantul sunt cate o forma de rezumat (contabil) al activitatii economice, pentru o perioada.
Pentru a intocmi un bilant, ar fi nevoie si de informatii despre activitatea economica efectiva (dar nu neaparat in toate cazurile).
Cel mai bine te poate ajuta un contabil cu experienta din acel domeniu de activitate, in care functioneaza firma /institutia a cui balanta este.