| T4zu a întrebat:

Salutare. Cunosc un copil care are 14 ani si nu a mai fost la scoala din clasa a 5-a si nici nu este prieten cu ea.
Exista o posibilitate pentru a-si continua studiile mai departe, (un fel de seral sau invatamant la distanta)? Multumesc, funda!

6 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Exista clase de frecventa redusa si la gimnaziu.Trebuie sa se intereseze la inspectorat ce licee le organizeaza. Oricum 100% isi poate continua scoala la frecventa redusa/seral.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca nu i-a plăcut de mic scoala, tu crezi ca s-a schimbat acum? Sigur nu.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Se poate înscrie la fără frecvență, fiindcă e un program mai flexibil.
La învățământul de zi o să-i fie mult mai greu, fiindcă pretențiile sunt mai mari, mai ales dacă nu-i place să studieze (riscă să nu promoveze, iar apoi, să își piardă definitiv, încrederea în el).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine nu este prieten cu ea? Oricum din cate stiu poate sa se duca la fara frecventa.

| Mihaela_Anna_1997 a răspuns:

Da poate sa se inscrie la ori ce scoala fara nici o problema... ciar la fara frecventa nu trebuie sa se duca in fiecare zi!

| Gaby227 a răspuns:

Trebuie sa ai minim 10 clase